[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
آموزش::
پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
معرفی افراد::
رویدادها::
دانشجویان::
آلبوم تصاویر::
گروه‌های دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۸۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
:: برگزاری دفاعیه نهایی دکتری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۸/۲۰ | 
AWT IMAGE

آقای مهندس سیروس آقاجری، دانشجوی دوره دکتری این دانشکده گرایش مهندسی سازه، 24 آبان ماه سال 91 از رساله خود تحت عنوان «تولید شتابنگاشت‏های مصنوعی سازگار با طیف خطر یکسان بر اساس الگوریتم پرندگان و شبکه عصبی مصنوعی» در محل سالن کنفرانس شمارۀ 1 دانشکده مهندسی عمران با راهنمایی آقای دکتر قدرتی امیری دفاع خواهد نمود.

چکیده این رساله به شرح زیر می‌باشد:

نیاز روزافزون به تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی و عدم‏ وجود شتابنگاشت‏های مناسب در مناطق مختلف، تولید شتابنگاشت‏های مصنوعی سازگار با طیف طرح را ضروری می‏سازد. البته با توجه به مجاورت بسیاری از شهرها و کلان شهرها در حوالی گسل‏های فعال و تاثیرات ویژه‏ای که اینگونه زمین‏لرزه‏ها در رفتار سازه‏ها دارند، دیدگاه‏های تخصصی تحلیلی در راستای تبیین و بازنگری روشها و پارامترهای تحلیل و طراحی در مهندسی ساختمان ایجاد گردیده است. بدین لحاظ شناخت ویژگیهای زلزله‏های حوزه نزدیک و تولید شتابنگاشت مصنوعی آن، موضوعی بسیار مهم و بدیهی خواهد بود.
این تحقیق ضمن بررسی روشهای موجود تولید شتابنگاشت مصنوعی نزدیک گسل و دور از گسل و همچنین نقاط ضعف و قوت آنها، روشهای بهینه برای این امر ارائه می‏دهد. لذا هدف اصلی ارائه روشی نوین برای تولید شتابنگاشت مصنوعی زلزله سازگار با طیف طرح بر اساس مقدار بزرگا، فاصله از گسل و طیف مربوطه با استفاده از روش هوش مصنوعی و تکنیک تبدیل بسته ویولتی، آنالیز اجزای اصلی و بهینه‏سازی مجموع ذرات (الگوریتم پرندگان) می‏باشد.
در این تحقیق برای تولید زلزله‏های حوزه دور و نزدیک به ترتیب از دو روش استفاده ‏شده است. در روش اول برای تولید زلزله‏های دور از گسل، ابتدا رابطه بین طیف با ضرایب ویولت حاصل از رکوردها با شبکه عصبی بدست آورده و شبکه عصبی آموزش داده می‏شود. پس از آموزش شبکه، با دادن طیف منطقه مورد نظر می‏توان ضرایب متناظر با آن منطقه را با استفاده از اطلاعات آموزشی بدست آورد و در نهایت با معکوس تبدیل ویولت به شتابنگاشت مورد نظر رسید. در نهایت کاربرد الگوریتم ارائه شده با مقایسه تعدادی شتابنگاشت واقعی ایران که در آموزش شرکت داشته و نداشته‏اند به همراه طیف طرح نیومارک-هال برای گروه‏های زمانی 10، 30 و 40 ثانیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
در روش دوم با تولید رابطه کاهندگی برای قسمت پالس زلزله‏های نزدیک گسل، قسمت پالس را با استفاده از روابط ریاضی شبیه‏سازی نموده و با ترکیب زلزله تولید شده برای قسمت غیر پالس با استفاده از شبکه عصبی، آنالیز اجزای اصلی، تبدیل ویولت پکت و الگوریتم‏ بهینه‏سازی مجموع ذرات (پرندگان)، اقدام به تولید زلزله مصنوعی نزدیک گسل مطابق با طیف شده است. در این تحقیق رکوردهای زلزله‏های نزدیک گسل، از زلزله‏های گردآوری شده توسط بیکر(2008) استخراج شده است. برای تولید قسمت غیر پالس از روش اول و برای تولید قسمت پالس زلزله‏های نزدیک گسل از رابطه پاپاجورجیا و ماورویدیس (2003)  استفاده شده است.

رایانامه جهت ارتباط با دانشجوی فوق: s_aghajari [AT] iust.ac.ir

دفعات مشاهده: 2708 بار   |   دفعات چاپ: 721 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 90 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.13 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4054