[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: کتاب‌های چاپ شده توسط اعضاء هیئت علمی: ::
تحليل كامپيوتري سازه‌ها
مولف و.ر. اسپيلرس مترجم علي كاوه
ناشر مركز نشر دانشگاهي تاریخ انتشار 1369
نوبت چاپ سوم تعداد صفحات 203
قیمت پشت جلد 800 ریال ارسال کننده 0792622723
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

تحليل سازه‌ها ساليان دراز توسط روشهاي كلاسيك انجام مي‌گرفت. ازاينرو مطالعه برخي از سازه‌ها با استفاده از روش نيروها و تحليل برخي ديگر به روش تغييرمكانها انجام مي‌گرفت. انتخاب روش، بيشتر به خصوصيات اتصالي، نوع سازه و مهارت مهندس محاسب در به كار بردن آن، بستگي داشت و براي سازه‌ها با مشخصات خاص، غالباً روشهاي مخصوص ابداع و به كار گرفته مي‌شدند.

با اختراع ماشينهاي حسابگر الكترونيكي و افزايش ظرفيت حافظه آنها، نياز به ابداع روشهاي خاص از بين رفته و گرفتاريهاي ناشي از محاسبات طولاني دستي برطرف شده است. تعميم مفاهيم، جايگزين بررسي حالتهاي خاص گرديده و زمان مفهوم سابق خود را از دست داده است. روشهاي جديد كه اكثراً بر پايه اصول به كار رفته در روشهاي كلاسيك سازه‌ها استوار مي‌باشند، از مفاهيم جبر خطي بهره مي‌گيرند.

اين روشها به «روشهاي ماتريسي» موسوم بوده و دامنه گسترش آنها هنوز ادامه دارد. نياز به استفاده از اين روشها صرفاً به منظور تحليل ساده سازه‌ها نبوده و مسائلي نظير بهينه سازي طرح آنها از نظر وزن، فرم و توپولوژي و درنظر گرفتن رفتار غيرخطي آنها از نظر مصالح و شكل هندسي و بررسي پايداري و بالاخره تحليل ديناميكي سازه‌ها، لزوم ابداع و گسترش آنها را روشن مي‌سازد. علاوه بر مسائل فوق امكان تحليل دقيق سازه‌هايي كه داراي تعداد زيادي عضو و گره مي‌باشند، بدون استفاده از روشهاي ماتريسي بندرت امكان‌پذير است.

میانگین امتیازات:
تعداد آرا: 0امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 25 queries by YEKTAWEB 4612